»Običajno zdravimo en primer ošpic na dva meseca.«
»Prvi znaki, ki se pojavijo, so po navadi visoka vročina, slabo počutje, vnete očesne veznice, kašelj, nato pa se začne pojavljati izpuščaj, oseba je običajno zelo prizadeta, ošpice so težka bolezen.«
»V tem izbruhu je bilo za zdaj potrjenih šest primerov, oseba, ki je predvidoma prinesla ošpice iz tujine, potem pa je še pet sekundarnih primerov, lahko pa bi zbolel še kdo, ki je bil v stiku.«
»Obravnavamo stike teh, ki so zdaj zboleli kot sekundarni primeri. Tisti, ki niso bili cepljeni, so povabljeni na cepljenje, sicer dobijo navodila, da se v primeru pojava znakov bolezni oglasijo svojemu zdravniku po telefonu, da ne hodijo kar v ambulante, kjer bi lahko bolezen širili.«
»Za vse druge, ki niso bili cepljeni z dvema odmerkoma, je pa prav, da preverijo, ali so bili ali niso, če niso bili, naj se dodatno cepijo.«
»Če je v uradni dokumentaciji podatek, se mi ravnamo po teh podatkih. Nam je najpomembneje, da najdemo dva datuma cepljenja ali tudi informacijo o tem, ali je bila bolezen prebolena. V takem primeru ima človek zaščito.«
»Običajno je epidemija podaljšana za en mesec, a jo lahko prekličemo od danes na jutri.«
»To je običajen postopek, ki ga uporabljamo pri pregledu številnih cepiv in zdravil.«
»Zamrznitev življenja bi lahko trajala še vsaj en mesec, morda pa celo dva.«
»Cepivo je treba dati en ali dva meseca pred okužbo, da zagotovi zaščito.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju